Rozplenica japońska 'Lady U' - Pennisetum alopecuroides - 2L

Indeks: Pennisetum alopecuroides

32,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Rozplenica japońska 'Lady U' (łac. Pennisetum alopecuroides)

Polska odmiana wyhodowana przez Krzysztofa Słowińskiego. Charakteryzuje się wysokim wzrostem i dużą dekoracyjnością. Tworzy zwarte półkulistą kępy, przy dogodnych warunkach dorasta do 1,50 m wysokości. Silnie rozrasta się dopiero w drugiej połowie lata. Liście ciemnozielone, długie, dość sztywne, łagodnie przewieszające się, jesienią przebarwiają się na pomarańczowo. Kwitnienie rozpoczyna się pod koniec sierpnia lipca i trwa do października. Efektowne, puszyste, kłosowate kwiatostany beżowo-fioletowe pojawiają się bez przerwy aż do późnej jesieni. Pozostawione kwiatostany pięknie zdobią ogród również zimą.

Rozplenica japońska 'Lady U' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Rozplenica rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Źle rośnie na glebie zbitej, suchej i piaszczystej. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowanie bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. 

Należy pamiętać, że trawa źle reaguje na nadmiar składników odżywczych. Gdy otrzyma zbyt dużo nawozu azotowego, zamiast bujnego kwiatostanu zareaguje przerostem liści. Efektem będzie bujna i dorodna kępa wysokiej trawy, ale z niewielkimi, lichymi kłoskami kwiatowymi o niewyraźnej barwie.

jd

Pennisetum alopecuroides
16 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 1,5m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Beżowy
Fioletowy
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Fontannowy
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Parki
Rabaty
Soliter
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
6 ( od –23,3 °C do –17,8 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: