• Nowy

Sesleria jesienna - Sesleria autumnalis 1L

Indeks: Sesleria autumnalis

13,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Sesleria jesienna (łac. Sesleria autumnalis)

Niska, kępiasta trawa o jasnozielonych liściach. Odmiana jesienna osiąga do 40cm wysokości i około 60 szerokości. Liście początkowo zielone, wąskie, szorstkie delikatnie przewieszające się. Wybarwienie liści Seslerii zależne jest od wielu czynników np. stanowiska (w słońcu wybarwia się bardziej), bogactwu gleby w wapń, jej umiarkowanej zasobności w azot oraz czasowemu przesychaniu gleby. Kwiatostany pojawiają się jesienią od sierpnia do października drobne, zebrane w małe kłosy, na bezlistnych pędach, barwy szarej lub kremowo- białej.

Sesleria nie jest wymagająca, preferuje stanowisko słoneczne do półcienistego, suchej lub umiarkowanie wilgotnej, żyznej ,wapiennej gleby.

Roślinę możemy wykorzystać do ogrodów skalnych i żwirowych , naturalistycznych oraz sadzić w pojemniki, które będą zdobić balkony lub tarasy. Dzięki jasnozielonym liściom trawa przepięknie komponuje się w kontrastowych zestawieniach np. z Szałwia omszona Caradonna  , Imperata Red Baron.

Liście Seslerii służą jako ochrona przed zimnem. Roślina szybko budzi się po zimie , już w lutym zaczyna wypuszczać pierwsze liście, dlatego nie należy przeprowadzać żadnych cięć.

Sesleria autumnalis
49 Przedmioty

Specyficzne kody

3 innych produktów w tej samej kategorii: