Trawa pampasowa 'Różowa' - Cortaderia 2L

Indeks: Cortaderia selloana

24,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Trawa pampasowa 'Różowa'- wysoka, bardzo efektowna, trudna w uprawie pochodząca z Argentyny trawa. Rzadko spotykana odmiana o przepięknych różowych kwiatostanach, przypominających pióropusze. Liście wąskie, długie, zielone, zwarte w kępę , podobne do fontanny. Podczas kwitnienia osiąga wysokość  około 2 m wysokości.

Niestety ta trawa ozdobna niezbyt dobrze zimuje w naszych warunkach klimatycznych. Aby cieszyć się kwiatostanami musimy spełnić kilka ważnych warunków, które zagwarantują przezimowanie tej pięknej trawy w ogrodzie. Pierwsza ważna sprawa to stanowisko, musi być ono słoneczne i osłonięte. Trawa pampasowa najczęściej gnije podczas zimy i to jest główny powód nie zimowania tej rośliny, żeby tego uniknąć podłoże musi być zdrenowane. Najlepiej wykopać dołek dwa razy większy niż średnica i wysokość doniczki, na dnie układamy warstwę drenażową np. z gruboziarnistego piasku, żwiru lub wsypując keramzyt, następny krok to kompost lub przekompostowany obornik wymieszany z lekko kwaśnym podłożem. Ostatni krok to usypanie kopca w którym trawa będzie znajdowała się powyżej gruntu, dzięki czemu korzenie rośliny znajdą się nad poziomem gruntu i nie będą narażone na zastoje wody. Wtedy jednak trzeba pamiętać o systematycznym podlewaniu trawy w okresie wiosenno-letnim, w przeciwnym razie kępy mogą zasychać. Późną jesienią liście trawy pampasowej warto też obwiązać na szczycie sznurkiem, tworząc z nich rodzaj chochoła i owinąć agrowłókniną. Dzięki temu w kępie nie będzie zbierała się woda, a wnętrze rośliny zostanie dodatkowo zabezpieczone przed zimnem. Wczesną wiosną ścinamy zaschnięte liście nisko przy ziemi.

Nawożenie trawy przeprowadzić wiosną i wczesnym latem nawozami mineralnymi, oraz nawozami o zwiększonej ilości potasu i zmniejszonej ilości azotu w drugiej połowie lata.

Trawa pampasowa dzięki swojemu urokowi zyskuje duża liczbę adoratorów, sadzona w sąsiedztwie innych traw, bambusów lub jako soliter. Przepięknie prezentuje się w okolicy zbiorników wodnych , sadzona w naturalistycznych ogrodach , rabatach lub w pojemnikach na balkonach czy też tarasach.

K.L.

Cortaderia selloana
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 1,5m do 2m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Jasnoróżowy
Różowy
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Soliter
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
7B ( od –15,0 °C do –12,2 °C )

Specyficzne kody