Gęsiówka kaukaska 'Compinkie' - Arabis caucasica P9

Indeks: Arabis caucasica

13,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Trzcinnik Overdam sadzonki trawy (łac. Calamagrostis)

Średniej wielkości trawa, rosnąca w kępach, które osiągają do 60 cm wysokości i 60cm szerokości. Cechą charakterystyczną odmiany 'Overdam'  jest biały pasek występujący po obu stronach długich, łukowato wygiętych liści, który na jesień lub przy okresowych nocnych chłodach potrafi przebarwiać się na różowo. Roślina wytwarza w czerwcu kwiatostany które osiągają około 1m wysokości i są puszyste, różowej barwy osadzone na sztywnych łodygach. Po przekwitnięciu pojawiają się beżowe owocostany, które utrzymują się na roślinie nawet całą zimę i oszronione zdobią pięknie ogród.

Trzcinnik jest rośliną mało wymagającą, jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym  jest usuwanie po zimie, wczesną wiosną starych suchych pędów. 'Overdam' jest tolerancyjną pod względem podłoża trawą. Niekorzystnie natomiast rośnie w glebie bardzo suchej lub obficie wilgotnej. Najlepsze stanowisko dla tej trawy jest słoneczne do półcienistego, jest rośliną mrozoodporną, nie wymaga okrywania na zimę.

Co kilka lat kępy słabiej rosnące warto wykopać, podzielić i posadzić na nowo. Dzięki temu roślina odmłodzi się , zregeneruje i odwdzięczy  bujnie rosnąc przez kolejne lata.

Trzcinnik 'Overdam' dzięki swojemu urokowi i małym wymaganiom uprawowym, znajduje szeroki zakres zastosowań np. ogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, ogrody wrzosowiskowe, ogrody naturalistyczne, rabaty, pojemniki, balkony, tarasy, suche bukiety. Roślina ładnie prezentuje się w grupie jak również rosnąc jako soliter.

Arabis caucasica

Opis

Domyślna wysokość
50cm - 100cm
Domyślna szerokość
do 60cm
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
Kolor kwiatostanów
Różowy
Kolor Liści / Igieł
Białe
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Roślina tolerancyjna
pH podłoża
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Parki
Pojemniki
Soliter
Wrzosowiska
Zieleń publiczna
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: