Trzcinnik krótkowłosowy - Calamagrostis brachytricha 2L

Indeks: Calamagrostis brachytricha

17,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Trzcinnik krótkowłosy  (łac. Calamagrostis brachytricha)

Średniej wielkości trawa, rosnąca w kępach, które osiągają wraz z kwiatostanem około 1m wysokości i 1,5m szerokości. Cechą charakterystyczną Trzcinnika krótkowłosego są wąskie, ciemnozielone, błyszczące liście, zebrane w duże kępy. Roślina wytwarza w sierpniu  wrzecionowate kłosy kwiatów o różowym zabarwieniu, z czasem kolor staje się srebrzysto biały, przekwitnięte kwiatostany utrzymują się na roślinie nawet całą zimę i oszronione zdobią pięknie ogród.

Trzcinnik jest rośliną mało wymagającą, jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym  jest usuwanie po zimie, wczesną wiosną starych suchych liści. Roślina jest tolerancyjną pod względem podłoża. Niekorzystnie natomiast rośnie w glebie bardzo suchej lub obficie wilgotnej. Najlepsze stanowisko dla tej trawy jest słoneczne do półcienistego, jest rośliną mrozoodporną, nie wymaga okrywania na zimę.

Co kilka lat kępy słabiej rosnące warto wykopać, podzielić i posadzić na nowo. Dzięki temu roślina odmłodzi się , zregeneruje i odwdzięczy  bujnie rosnąc przez kolejne lata.

Trzcinnik krótkowłosy dzięki swojemu urokowi i małym wymaganiom uprawowym, znajduje szeroki zakres zastosowań np. ogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, ogrody wrzosowiskowe, ogrody naturalistyczne, rabaty, pojemniki, balkony, tarasy, suche bukiety. Roślina ładnie prezentuje się w grupie jak również rosnąc jako soliter.

Calamagrostis brachytricha
7 Przedmioty
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
50cm - 100cm
Domyślna szerokość
do 1,5m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Różowy
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Roślina tolerancyjna
pH podłoża
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Parki
Pojemniki
Soliter
Tarasy / Balkony
Wrzosowiska
Zieleń publiczna
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: