Turzyca Morrowa 'Ice Dance'' - Carex morrowii 1L

Indeks: Carex morrowii

15,99 zł
Brutto

Rozjaśni najbardziej zacieniony ogród. Turzyca Morrowa „Ice Dance” to trawa, tworząca niski, wolno rozprzestrzeniający się kępkowaty kopiec wąskich, łukowatych, błyszczących, ciemnozielonych liści ozdobionych jasnymi białymi krawędziami.

Późną wiosną na długich łodygach pojawiają się niepozorne brązowe kwiatostany. Turzyca Morrowa jest łatwa w pielęgnacji, jest jedną z najpiękniejszych traw ozdobnych do ogrodu. Pięknie kontrastuje z innymi roślinami. Rośnie w donicach, na rabatach, ogrodach skalnych.

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Turzyca Morrawa 'Ice Dance' (łac. Carex morrowii)

Bardzo ciekawa zimozielona trawa o efektownych liściach. Liście zimozielone, jasnozielone z wyraźnym, białym marginesem, łukowato przewieszające się, wąskie, ostro zakończone. Kwiatostany pojawiają się ponad ulistnieniem, brązowe kłosy z długimi, żółtymi pręcikami. Kwitnienie rozpoczyna się w kwietniu i trwa do maja. Po przekwitnięciu najlepiej ściąć kwiatostany ze względów estetycznych.

Gdzie najlepiej sadzić Turzyce

Turzyce Morrowe lubią cień i wilgotne gleby. Najlepiej czują się na podmokłym podłożu lub płytkiej wodzie. Są idealne do zazieleniania miejsc pod drzewami oraz brzegami oczek wodnych. Rosną w donicach, na rabatach, ogrodach skalnych.

Jak wysoka rośnie Turzyca Morrowa

Turzyca 'Ice Dance' dobrze rośnie na każdej bogatej, żyznej glebie  w lekkim cieniu. Dorasta do 40 cm wysokości i rozpiętość do 50 cm.

Jak dbać o Turzycę Ice Dance?

Turzyca Morrawa 'Ice Dance' preferuje stanowisko półcieniste, cieniste, i osłonięte, poradzi sobie również na stanowisku słonecznym przy odpowiednim nawodnieniu. Jednak najlepszy kolor liści uzyskuje w półcieniu. Liście mogą blaknąć, jeśli rosną w pełnym słońcu.

Do uprawy najlepsza będzie ziemia żyzna, próchniczna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna, dobrze zdrenowana. Roślina jest tolerancyjna co do pH gleby.

Trawa nie wymaga wiosennego cięcia, najlepszym rozwiązaniem jest wycięcie suchych źdźbeł. W ekstremalnych przypadkach wczesną wiosną, gdy tylko zniknie śnieg, można ją przyciąć o 1/3 lub po prostu usunąć martwe liście, aby odświeżyć wygląd.

Turzyca to gatunek nieco wrażliwy na mróz, suszę i silne wiatry. W przypadku mroźnych, bezśnieżnych zim oraz w chłodniejszych rejonach Polski zalecane jest kopczykowanie lub osłonięcie rośliny warstwą gałązek jodłowych.Carex morrowii
0001-01-01

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: