Turzyca Buchanana - Carex buchananii P9

Indeks: Carex buchananii

9,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Turzyca Buchanana (Carex buchananii) sadzonki

Trawa wieloletnia, znana również pod nazwą  nowozelandzka lub 'Red Rooster', pochodząca z Nowej Zelandii. Pierwszy raz opisana w 1880 roku przez Svena Berggrena, który nadał jej nazwę od nazwiska nowozelandzkiego botanika Johna Buchanana. Tworząca gęste kępki, o wyjątkowym miedzianym zabarwieniu. Osiągająca maksymalnie do 60 cm wysokości. Liście cienkie, włosowate na końcach pozakręcane w oryginalnej czerwono miedzianej barwie. W czerwcu na roślinie pojawiają się zielonkawobrązowe kwiaty zebrane w kłosy, które jesienią zmieniają barwę na czerwoną, są mało widoczne na roślinie. 

Turzyca najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych do półcienistych, preferuje stale umiarkowanie wilgotną glebę ,przepuszczalną o odczynie obojętnym.

Trawa znajdzie swoje zastosowanie w ogrodach wodnych, naturalistycznych, skalnych oraz w zestawieniu z innymi odmianami traw lub roślin ozdobnych. Turzyce można sadzić do pojemników aby zdobiła nasze balkony czy też tarasy. Roślina w naszym klimacie jest mrozoodporna i zimozielona a jej liście długo utrzymują się w bukietach, dlatego wykorzystywana jest w florystyce.

Carex buchananii
11 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
do 60cm
Domyślna szerokość
do 80cm
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
Kolor kwiatostanów
Wielobarwne
Kolor Liści / Igieł
Brązowy
Zimozielone
Tak
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
pH podłoża
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody skalne
Pojemniki
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
6B ( od –20,6 °C do –17,8 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: