Winorośl 'Arkadia' - Vitis 'Arkadia' 2L

Indeks: Vitis

19,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Winorośl Winogrono 'Arkadia' (łac. Vitis “Arkadia”)

Średniowczesna odmiana deserowa. Charakteryzuje się silnym wzrostem i wczesną fazą wchodzenia w owocowanie, pierwsze owoce pojawiają się już w drugim roku po posadzeniu. Grona są bardzo duże. Owoce zaś chrupkie, duże, jasnożółte, podłużne, skórka średniej grubości. Odmiana nie zawiera dużo pestek. Dojrzałość zbiorcza owoców przypada na drugą i trzecią dekadę września.

Winogrona są dość proste i przyjemne w uprawie, nie mają szczególnych wymagań. Dla jak największych zbiorów, musimy zapewnić roślinie stanowisko słoneczne. Gleba, żyzna, przepuszczalna, lekko wilgotna o pH zbliżonym do obojętnego. Plenna odmiana, stąd zaleca się przerzedzanie zawiązków. Przycinanie polega na skracaniu płodnych pąków na wysokości nie przekraczającej 8 oczek. Przystosowana do uprawy pod osłonami. Przed posadzeniem dobrze jest wymieszać ziemię z dobrze rozłożonym kompostem (najlepiej 2:1). Odmiana średnio odporna na mróz, zalecane okrywanie i kopczykowanie nasady krzewu.

Winogrona są skarbnicą witamin i składników mineralnych. Zawierają witaminy C i A, witaminy z grupy B, potas, fosfor oraz wapń, magnez, cynk, miedź, żelazo. Ponadto należą do nielicznych owoców zawierających jod - niezbędny dla funkcjonowania tarczycy.

jd

Vitis

Opis

Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Obojętne
Pokrój
Pnącze
Zastosowanie
Ogrody przydomowe
Owoce do spożycia na surowo
Pnącze na ściany / Pergole / Kraty / Ogrodzenia
Mrozoodporność
6A ( od –23,3 °C do –20,6 °C )
Pora owocowania
Wrzesień
Kolor owoców
Żółty

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: