Ogrodowe Rośliny - Ogrodniczy Sklep Internetowy

Historia naszej szkółki nie jest odległa, ale rośliny z pewnością są naszą pasją od dawna. I tę właśnie pasję staramy się na każdym kroku zgłębiać i rozwijać.

Nasza przygoda z roślinami rozpoczęła się od projektowania i pielęgnacji ogrodów. Potem zajmowaliśmy się zagospodarowaniem terenów zieleni kompleksowo.

Po czasie stwierdziliśmy, że warto uzupełnić nasze usługi o sprzedaż roślin. Problemem na początku był jednak teren, albo raczej jego brak.

Wyspecjalizowaliśmy się w zakładaniu ogrodów i wtedy trafiła się okazja, aby zakupić działkę pod naszą przyszłą szkółkę roślin, drzew i krzewów. Szczęścia było co niemiara, a my już szczegółowo planowaliśmy jak będzie wyglądał nasz wspaniały ogród.

Z uwagi na braki budżetowe na początku mieliśmy jedynie 3 odmiany roślin. Pamiętamy jak dziś, że był to żywotnik ‘Smaragd’, żywotnik ‘Brabant’ i cyprysik ‘Columnaris’.

rośliny ogrodowe sklep Przylep

Szkółka Przylep - drzewa i krzewy ozdobne

W początkowej fazie naszego rozwoju traktowaliśmy ten teren jako nasz magazyn, który rozwijaliśmy ze środków z zakładania ogrodów.

Spotykaliśmy się ze słowami krytyki a to, że mały asortyment a to z kolei, że materiał roślinny niezbyt ładny. Nie przejmowaliśmy się tym, a raczej traktowaliśmy to jako konstruktywną krytykę.

Krok po kroku powiększaliśmy plac i tworzyliśmy infrastrukturę zapewniającą lepszy byt roślinom. Krok po kroku zwiększaliśmy asortyment.

Pierwsze trzy lata były czasem bardzo wymagającym z uwagi na małą ilość klientów i ciągły rozwój pochłaniający fundusze, które udało się odłożyć. Z roku na rok coraz więcej klientów zaczęło nam ufać, co dało nam możliwość poszerzenia asortymentu o podłoża, nawozy i nasiona traw.

sklep ogrodniczy rosliny ogrodowe

Do roku 2016 na szkółce, królowały rośliny iglaste i liściaste. Potem pojawiły się byliny. Zagospodarowaliśmy las, który okazał się rewelacyjnym miejscem na rośliny cieniolubne.

W 2017 roku dokupiliśmy sąsiednią działkę, na której sprzedawany był kamień ozdobny. Jednak w roku 2022 stwierdziliśmy, że lepszym rozwiązaniem będzie przekształcenie tej działki także na szkółkę z roślinami.

Od 2021 roku duży kawałek terenu poświęciliśmy na duże drzewa sadzone w donicach. Jest to także temat rozwojowy, który ma coraz to więcej nowych roślin.

W następnym etapie planujemy postawić obiekt handlowy, który umożliwi polepszenie warunków i da miejsce na nowy towar ogrodniczy.

Sklep internetowy  z sadzonkami roślin

W 2021 roku postanowiliśmy rozszerzyć działalność i pójść w internety:)
Nasz sklep online oferuje rośliny liściaste, iglaste, byliny, sadzonki krzewów owocowych i trawy.