Mieszanka traw i ozdobnych roślin kwiatowych w jednej kompozycji w Twoim ogrodzie

Mieszanka traw i ozdobnych roślin kwiatowych w jednej kompozycji w Twoim ogrodzie

Propozycja ze zdjęcia to idealne rozwiązanie dla niewielkich rozmiarów przydomowych tarasach, rabatach przy murach i ścianach domu. Jest to także dokonały pomysł na stworzenie kompozycji do dużego ogrodu, gdzie nastrojowe fiolety przełamane zielonymi i srebrzystymi gatunkami traw będą się wyróżniać na tle pozostałych gatunków roślin.

W naszej propozycji wykorzystaliśmy w początkowej fazie kształtowania kompozycji kilka roślin. Miskant chiński 'Morning Light' - Miscanthus sinensis  to tło dla naszej kompozycji. Jeszcze mała kępka traw (zakup w 2l doniczce) w przyszłym roku osiągnie wysokość ok. 150 cm. Szerokość przygotowywanej kompozycji to ok. 2 m, dlatego posadziliśmy Miskanty nie za gęsto – 2 kępki trawy na każdy m². Na zdjęciu również widać w tle cztery duże Miskanty. Całość została posadzona na stanowisku nasłonecznionym od strony południowej domu, dzięki czemu zapewnimy minimum 3h słońca dziennie.

W drugiej linii zostały posadzona Werbana Patagońska (Verbena bonariensis) również zakupiona w 2 litrowych doniczkach. Smukła łodyga i drobne fioletowe i różowo-fioletowe kwiatki będą kwitnąć aż do pierwszych przymrozków. Werbena pięknie się rozrasta, sprawia wrażenie luźno rosnących kwiatów polnych, łąkowych i pięknie komponuje się między trawami ozdobnymi. W sprzyjających warunkach werbena patagońska chętnie rozsiewa się w ogrodzie sama.

Zwieńczeniem wysokich roślin w naszej kompozycji jest fioletowo i purpurowo-fioletowy zabarwiony Czosnek Olbrzymi Allium giganteum. Ta cebulowa bylina ma bardzo dekoracyjne kuliste kwiatostany o szerokości ok. 10 cm i wyrasta nawet do 2 m wysokości.

Pierwsza linia tej kompozycji nie została jeszcze zaaranżowana. Wedle planu początkowego będzie to Bylica 'Silver Queen' – Artemisia  lub Bylica Schmidta 'Nana Attraction' - Artemisia schmidtiana  czyli trawa karłowata, formowana w zwarte poduchowate kępy. Srebrzysto-zielone niskie trawy doskonale radzą sobie na słonecznych i suchych podłożach i będą doskonałym zwieńczeniem tej nastrojowej kompozycji.

Komentarze

Napisz komenatrz