Ogród na małym balkonie - co w nim posadzić

Ogród na małym balkonie - co w nim posadzić

Luksus siedzenia w ogrodzie pełnym zieleni z kawą w jednej ręce i książką w drugiej to marzenie niejednego. I choć wydaje się ono prawie niemożliwe w przypadku mieszkań w miastach z małymi balkonami, przy odrobinie wyobraźni, nadal możesz mieć swój własny ogród, nawet na bardzo małym balkonie.

Upiększ swój balkon zielenią

Posadź kwiaty, które kwitną o różnych porach roku, krzewy zimozielone, rośliny wieloletnie wolnorosnące, żeby zaoszczędzić sobie pracy.
Umieść rośliny w donicach, na ziemi, powieś na ścianie i wzdłuż poręczy. To połączenie bujnych zielonych roślin doda wielkości Twojemu małemu balkonowi.
Posadź zioła żeby wywołać przyjemny zapach na całym balkonie.

ogród na balkonie

urban-farm-balcony-garden-ideas-living_lush_life.jpg

Stwórz miejsce do odpoczynku

Dodaj wygodne siedzisko na balkonie do spędzania wolnego czasu. Dorzuć miękkie poduchy, koce, światełka i świece. Stwórz dziki i niepowtarzalny balkon z różnymi roślinami lub wybierz proste rośliny ozdobne do nowoczesnego balkonu.

inspiracje balkon

railing-planter-balcony-garden-ideas-sar_architecture_design.jpg

ogród na balkonie

Posadź odpowiednie rośliny i kwiaty balkonowe

Istnieje cała masa łatwo dostępnych roślin, które bez problemu możesz uprawiać na balkonie. Jednak oprócz klasycznych pelargonii, surfinii, begonii i innych popularnych kwitnących gatunków, dobrym wyborem na balkon mogą być egzotyczne byliny, pnącza i krzewinki wieloletnie, zimozielone, zdobiące Twój balkon przez cały rok.

Balcony-Gardening-1.jpg

balkon-ogrod.jpg

Pnącza na balkon

  • Bluszcz
  • Winobluszcz
  • Powojnik
  • Wiciokrzew

Krzewy i drzewa na balkon

W ogrodzie balkonowym możemy również uprawiać wiele gatunków krzewów i drzew. Te zimozielone są często niezwykle wytrzymałe i ozdobią nasz balkon przez cały rok.

Krzewy liściaste:

Krzewy iglaste:


rosliny na balkon
parisbalcon.com

Krzewinki zimozielone

Byliny i trawy ozdobne na balkonie

trawa ozdobna w doniczce
katrinaleedesigns.com

Komentarze

Napisz komenatrz