Jak wygląda Twój ogród zimą?

Jak wygląda Twój ogród zimą?

Bądźmy szczerzy, ogrody o tej porze roku nie wyglądają najlepiej. Patrzenie przez okno w tym okresie nie sprawia nam wiele przyjemności. Ogród zazwyczaj wygląda na goły, zaniedbany, pozbawiony kolorów i nie ma w nim nic, co mogłoby nas zwabić na przenikliwy chłód. Ale... istnieją sposoby ja ożywić nasze ulubione miejsce zimą. Naszym sposobem są rośliny zimozielone i trawy.

Spraw aby Twój ogród wyglądał dobrze zimą.

Jeśli zaczynasz swój ogród od zera, zrób mały plan, w którym określisz, gdzie chcesz umieścić rośliny strukturalne. Możesz się zgłosić do nas. Od lat zajmujemy się ogrodami i z łatwością pomożemy Ci znaleźć kilka naprawdę dobrych pomysłów na aranżację swojego ogrodu. Jeżeli masz już ogród, który cieszysz się latem, ale zimą wygląda nieciekawie, również możemy pomóc w aranżacji i wyborze odpowiednich roślin.

ogród zimą jakie rośliny

Kolor przyciąga uwagę

Juka

Juka dość dobrze radzi sobie niskimi temperaturami. Jest mrozoodporna i zimozielona. Jednak zimą warto zabezpieczyć ją przed skrajnie niskimi temperaturami.

Lawenda

Wiosną wyglądała oszałamiająco, z pięknymi niebieskimi kwiatami, ale zimą, pokryta szronem, wygląda równie pięknie.

Ciemiernik

Ciemierniki to wyjątkowo piękne rośliny ogrodowe. Mają one kilka gatunków, które różnią się kolorem kwiatów, ale także terminem kwitnienia i właśnie cześć z nich kwitnie zimą. Kolory wahają się od zielonego przez biały, różowy i czerwony, a nawet czarny!

Dereń świdwa 'Midwinter Fire'

Krzewy te uprawia się głównie ze względu na ciemnoczerwone zimowe pędy. Roślina bardzo architektoniczna, idealna na tył rabat.

dereń swidwa

Kalina

Kaliny wonne zawiązują pąki kwiatowe jesienią i mogą je rozwinąć już styczniu, a w czasie ciepłej zimy nawet w grudniu. Niektóre Kaliny posadzone w miejscu osłoniętym, w czasie łagodniejszych zim nie gubią liści (Kalina Sztywnolistna)

Trawy

Trawy zdobią niemal każdy rodzaj krajobrazu. Niezależnie od tego, czy są wiecznie zielone, czy w stanie uśpienia, stanowią wyraźny akcent w zimowym ogrodzie.

trawy-zima-w-ogrodzie.jpg

Ognik

Ognik stanowi niezwykłą ozdobę ogrodu przez cały rok ale najbardziej rzuca się w oczy jesienią, gdy pokryje się ogromną liczbą żółtych lub pomarańczowych owoców. Owoce ogników szkarłatnych zdobią krzew do końca grudnia, a sam krzew jest zimozielony i mrozoodporny.

Ognik szkarłatny

Wrzosowate

Wrzosowate to rodzina roślin licząca ponad 4 tysiące gatunków. Są to najczęściej małe krzewinki - wrzosy i wrzośce. Najlepiej prezentują się  rosnąc w dużych grupach,
Bardzo ciekawą odmianą jest Bażyna czarna, mrozoodporna i zimozielona krzewinka. Liście bażyny latem żółtozielone, zimą przebarwiają się na brązowo-żółty kolor.

Bażyna czarna 'Bernstein'

Bukszpan

Rośliny te są wiecznie zielone i bardzo łatwo można je uprawiać zarówno w ziemi, jak i w doniczkach. Fantastycznie prezentują się wcięte w geometryczne kształty. Uprawa ich w doniczkach lub pojemnikach jest świetna, ponieważ możemy przenosić je po ogrodzie, aby zmienić ich wygląd. Najlepiej posadzić kilka takich roślin, a nie jedną, ponieważ powtarzalność łączy różne rabaty kwiatowe, nadając ogrodowi bardziej spójny wygląd.

Berberys

Berberys wyróżnia się pięknymi kolorowymi liśćmi, które mają różne odcienie, od jasnozielonych do bordowych. Roślina ta ma również efektowne kwiaty,  jesienią obficie owocuje, a jego owoce pozostają na krzewach do późnej zimy i wyglądają przepięknie na bezlistnych gałązkach.

berberys red rocket

Lista roślin, które świetnie nadają się na zimę, może nie mieć końca. Przedstawiamy Ci wybór roślin, które możecie zakupić w naszym sklepie lub stacjonarnie w szkółce drzew i krzewów w Przylepie.

Komentarze

Napisz komenatrz